
Groendoeners gezocht
“Het leven anno 2022 vraagt om een nieuw soort bewustzijn, waar vergroenen geen trend maar een levensstijl is. Het is hard nodig voor het welzijn van toekomstige generaties.”
Dat vindt pottenproducent Elho. Daarom zoekt zij Groendoeners. Stadse groenliefhebbers die zichzelf willen omringen met groen. Hun buurt, straat of gevel willen vergroenen, maar niet goed weten hoe ze dat moeten aanpakken. Elho helpt en maakt groene dromen werkelijkheid, want bij elho weten ze dat je blij wordt van groen om je heen, zegt elho.
Planten verkoopt het bedrijf, dat bekend is om haar duurzame bloempotten van gerecycled plastic die je vervolgens vol kunt zetten met luchtzuiverend groen, niet. De gezochte Groendoeners moeten dus vooral een bewuste kijk hebben op de materialen.
Groenplannen
“Weet je niet goed waar je moet beginnen of hoe je überhaupt een vergroeningsproject aanpakt? Dan kun je een groenplan namens jezelf en de hele buurt opgeven. De beste groenplannen worden in mei bekendgemaakt waarna elho met een deskundig groenteam aan de slag gaat om jouw groene dromen werkelijkheid te laten worden”, staat er in de brochure.
Om een groene droom een zetje te geven, geeft het bedrijf wat praktisch voorbeelden van buurtvergroening. Pakketten voor boomspiegels en geveltuintjes. Hele pleinen mogen ook. Je hoeft alleen maar het gewenste plantenpakket aan te klikken om precies te zien welke producten je nodig hebt, inclusief bijbehorend advies voor het planten zelf. “Wel zo makkelijk.”
“Dat jij (en je buurman) blijer wordt van groen om je heen, staat buiten kijf. De bonus is dat vergroenen ook nog eens de biodiversiteit vergroot, de hittestress in de stad vermindert en dat je frissere lucht inademt. Dus grijp je kans, verzamel je buren, je huisgenoten en je straatvrienden en word Groendoener. Het is tijd.”
Het verkoopidee is slim en helemaal eigentijds. Zou leuk zijn als het ook succesvol wordt en veel groenere buurten oplevert.
Walter Landesbergen is redacteur van de Bloemenkrant en eigenaar van GroenVandaag, het bloemen en planten nieuwsplatform voor de consument.
-
Een zomers feestje met Showmakers®
12:14
-
Masterclass over vermarkten van producten met meer inhoudstoffen
9:19
-
9:13
-
Orchidee-marketeers werken aan video skills tijdens ‘Sion Marketeers Meet Up’
8:59
-
Wordt flitsbezorging van bloemen en planten de norm?
8:53
-
Vertigo Technologies winnaar van Topsector T&U Innovation Prize 2022
2 dagen geleden
-
Johanneke de Haan winnaar Roselily Design Award 2022
2 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Samen optrekken in aanpak maatschappelijke vraagstukken
4 dagen geleden
-
Takii verlengt partnerschap met Van Gogh Museum
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Varend Corso 2022 in startblokken
4 dagen geleden
-
FlowerTrials 2022 succes voor Schoneveld
4 dagen geleden
-
“Toenemende vraag naar totaaloplossingen op de winkelvloer”
4 dagen geleden
-
6 dagen geleden
-
Royal Supreme en Royal Highness in productie
6 dagen geleden
-
Partnerschap Varb en GGP ook in 2022
6 dagen geleden
-
Eén miljoen Growcoons in 2022 bij Maarten Bloemen
6 dagen geleden
-
Hilverda De Boer nieuwe sponsor vice-wereldkampioen Arno Kamminga
6 dagen geleden
-
Certificaten Excellence Roses uitgereikt op Floriade
6 dagen geleden
-
27% vaker het jawoord in 2022, veel inhaalbruiloften
7 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
Twee nieuwe Dewi-delphinium ten doop tijdens FlowerTrials 2022
7 dagen geleden
-
Petunia grandiflora Bee’s Knees wint FleuroStar Award 2022-23
7 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Een zomers feestje met Showmakers®
12:14
-
Masterclass over vermarkten van producten met meer inhoudstoffen
9:19
-
Primeur voor Varend Corso Westland in Den Haag
9:13
-
Orchidee-marketeers werken aan video skills tijdens ‘Sion Marketeers Meet Up’
8:59
-
Wordt flitsbezorging van bloemen en planten de norm?
8:53