Afbeelding
Foto: Jan de Koning

Natuurlijk of uitbundig: twee sterke asterconcepten voor het najaar

Algemeen

Voor consumenten en retailers die in het najaar op zoek zijn naar kleur, bieden de Aster series Tiara® en Aster Showmakers® van Royal Van Zanten elk hun eigen uitstraling. Samen vormen ze een krachtig duo voor het nazomer- en herfstseizoen. De marketingfocus voor Tiara ligt op de enkelbloemige, natuurlijke uitstraling, terwijl Showmakers zich onderscheidt met rijkgevulde bloemen en een opvallende presentatie.

De natuurlijke kracht van Tiara

De vernieuwde serie Aster Tiara® brengt een frisse kijk op de klassieke aster. Met haar open bloemvorm, natuurlijke uitstraling en heldere kleuren sluit Tiara perfect aan bij actuele consumentenwensen rondom eenvoud, biodiversiteit en een natuurlijke tuinsfeer. De serie is beschikbaar in de kleuren Onyx Purple, Jade Violet, Quartz White en Topaz Pink.

Efficiënt in teelt, logistiek en presentatie

Naast haar natuurlijke uitstraling biedt Aster Tiara® ook duidelijke voordelen voor kwekers en retailers. De serie combineert uniforme groei met een efficiënte teeltstrategie, waardoor minder ingrepen nodig zijn tijdens de productie. Tiara vraagt minder of geen inzet van groeiregulatoren en hoeft slechts één keer getopt te worden, wat resulteert in een kortere teeltduur.

Daarnaast zorgen de compacte planten voor meer lagen per transportkar, waardoor transport en presentatie efficiënter kunnen worden ingericht. Voor de keten betekent dit een combinatie van lagere productiekosten, efficiëntere logistiek en een duurzaam geproduceerd eindproduct.

De uitbundige tegenhanger: Showmakers

Aster Showmakers® vormt de decoratieve tegenhanger van Tiara. De dubbelbloemige variëteiten zorgen voor een rijk en opvallend bloembeeld en onderscheiden zich door hun lange bloeiduur en uniforme presentatie. Daarmee zijn ze bij uitstek geschikt voor opvallende retailconcepten en kleur op het schap in het najaar.

Kleurkracht voor het najaar

Wat beide concepten verbindt, is hun waarde voor het nazomer- en herfstassortiment. Ze zorgen wekenlang voor kleur vanaf de late zomer, zijn geschikt voor buitengebruik en winterhard. Daardoor blijven ze niet alleen aantrekkelijk tijdens het verkoopseizoen, maar bieden ze consumenten ook langdurig tuinplezier. Asters staan bovendien bekend als sterke herfstbloeiers die tuin en terras tot ver in het seizoen kleur geven.

Aster series Tiara® en Aster Showmakers® zijn nog tot en met september beschikbaar via:

  • Kwekerij Gebroeders Grootscholten: Tiara potmaat 10,5cm
  • Endhoven Flowering Plants BV: Showmakers potmaat 10,5 cm
  • Westlandse Planten Kwekerij B.V. : Showmakers potmaat 12 cm
  • Kwekerij Montis: Showmakers potmaat 14 & 19 cm
Afbeelding
Afbeelding

Uit de krant